Jak naturalne skóry dekoracyjne upiększają wnętrze?

Jeśli masz ochotę na odrobinę luksusu i elegancji w swoim wnętrzu, warto wziąć pod uwagę naturalne skóry dekoracyjne. Te piękne i trwałe materiały nie tylko dodają przytulności, ale także nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści płyną z wykorzystania naturalnych skór i jakie są najpopularniejsze sposoby ich stosowania w dekoracji wnętrz.

Czytaj dalej „Jak naturalne skóry dekoracyjne upiększają wnętrze?”

Skóra bydlęca i jej zalety

Skóra bydlęca – wiele osób kojarzy ją przede wszystkim z wyrobami rękodzielniczymi. Tymczasem warto zwrócić uwagę na to, że skóra ta ma wiele innych zastosowań i zalet, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Zastosowanie skór.

Po wyprawieniu skóra garbarska wykorzystywana jest na wiele różnych sposobów. Najczęściej po skóry zwierzęce sięga przemysł obuwniczy, wykorzystując je między innymi do produkcji cholewek, spodów oraz podszewek butów. Są to głównie skóry typu welur, nubuk, waterproof, glace, zamsz czy nappa.

Czytaj dalej

Skóry owcze

W dawnych czasach lecznicze właściwości skór owczych były powszechnie znane i często stosowane. Używało się ich do uśmierzania bólu, jako okłady przy złamaniach, w różnych chorobach skórnych, a także jako naturalna ochrona przed zimnem. Obecne coraz częściej wraca się do tradycyjnych zastosowań runa owczego.

Czytaj dalej